Urząd Kontroli Skarbowej w Rzeszowie

Zlikwidowano oczyszczalnię i rozlewnię skażonego alkoholu.

Drukuj
1 2 3

 

3 marca, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej współpracując z Urzędem Kontroli Skarbowej w Rzeszowie  oraz  Izbą Celną w Przemyślu zatrzymali 50 letniego mężczyznę, podejrzanego o nielegalne rozlewanie alkoholu.  Do sprawy zabezpieczono 1758 litrów  skażonego alkoholu, narzędzia do jego rozlewania i odczynniki chemiczne służące do jego oczyszczania.

Na trop osób zajmujących się procederem funkcjonariusze Straży Granicznej wpadli około rok temu i już wówczas podjęto działania mające na celu ustalenie mechanizmu wprowadzania skażonego spirytusu do obrotu spożywczego. 

3 marca, funkcjonariusze z placówki SG w Huwnikach wspólne z pracownikami UKS w Rzeszowie oraz IC w Przemyślu, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd w którym kierowca przewoził pięć butelek plastikowych (25 l) płynu o zapachu alkoholu. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że płyn ten jest alkoholem pochodzącym z oczyszczonego spirytusu technicznego, udali się do pod przemyskiej miejscowości w celu jej przeszukania.

W wyniku przeszukania posesji ujawniono około 750 litrów gotowego do dystrybucji oczyszczonego produktu, 1000 litrów skażonego spirytusu technicznego oraz aparaturę i środki chemiczne służące do oczyszczania alkoholu. Szacunkowa wartość zabezpieczonej kontrabandy to ponad 120 tys. złotych.

Aktualnie, do sprawy zatrzymano 50-latka, bezrobotnego mieszańca powiatu przemyskiego. Postępowanie przygotowawcze prowadzą funkcjonariusze BiOSG pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu.

Za rozlewanie napojów spirytusowych grozi kara grzywny, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat.


Data udostępnienia : 2015-03-06 08:51 | Data wytworzenia : 2015-03-06 08:51 | Data ostatniej modyfikacji : 2015-03-06 | Udostepnił : Łukasz Zięzio | Wytworzył : Teresa Piechowicz-Barzyk | Wprowadził do BIP : Łukasz Zięzio