Urząd Kontroli Skarbowej w Rzeszowie

Trwa kampania Kontroli Skarbowej „Nie daj się zrobić w słupa”.

Drukuj
1 2 3

„Nie daj się zrobić w słupa” to główne przesłanie, jakie przyświecało spotkaniu zorganizowanemu w dniach 13-14 kwietnia 2015 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie.

Dzięki uprzejmości Dyrekcji tej Placówki, Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Rzeszowie oraz pracownicy przybliżyli młodzieży działania Kontroli Skarbowej, a przede wszystkim zwrócili  uwagę na zagrożenia związane z aktywnością zorganizowanych grup przestępczych  i na konsekwencje wynikające z uczestnictwa w karuzeli podatkowej, wystawiania i wprowadzania do obiegu prawnego fikcyjnych faktur.

Celem podjętych działań było przekonanie młodych ludzi, że nie warto wchodzić na drogę przestępstwa. Jeden nierozważny krok może zniszczyć marzenia i plany życiowe, jeden  nierozważny krok może prowadzić do poważnych konsekwencji. Za oszustwa podatkowe grożą kary - nie tylko z kodeksu karnego skarbowego, ale również kodeksu karnego.

Duże zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziła także obecność na spotkaniu pracowników Wydziału Realizacyjnego w umundurowaniu. Na zakończenie uczestnicy otrzymali broszury informacyjne dotyczące kampanii „Nie daj się zrobić w słupa”.


Data udostępnienia : 2015-04-15 15:56 | Data wytworzenia : 2015-04-15 15:56 | Data ostatniej modyfikacji : 2015-04-16 | Udostepnił : Łukasz Zięzio | Wytworzył : Teresa Piechowicz | Wprowadził do BIP : Łukasz Zięzio