Urząd Kontroli Skarbowej w Rzeszowie

Nielegalna krajalnia tytoniu zlikwidowana

Drukuj
1 2 3

Kontrola Skarbowa wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP oraz funkcjonariuszami olsztyńskiej Izby Celnej zlikwidowali, na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, nielegalną krajalnię tytoniu. Zatrzymano 5 osób. Wartość uszczupleń Skarbu Państwa
z tytułu należnych od tego towaru podatków akcyzowego i VAT oszacowano na kwotę 30 mln zł.


Podczas wspólnych działań Kontroli Skarbowej, funkcjonariuszy CBŚP Olsztyn oraz olsztyńskiej Izby Celnej przeprowadzonych w dniach 25 - 27 czerwca 2015 r zadano kolejny cios w działalność zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu nielegalnego suszu i krajanki tytoniowej.
Realizacji dokonano w miejscowościach w okolicach Olsztyna. Zabezpieczono ponad 550 kg tytoniu i 50 ton suszu oraz maszyny i urządzenia służące do cięcia i aromatyzowania przerabianego tytoniu. Dzięki dobrej współpracy Kontroli Skarbowej, CBŚP Olsztyn oraz Izby Celnej zdiagnozowano mechanizm przestępczy oraz jego animatorów i uczestników. Zatrzymano 5 osób, którym postawiono zarzuty nielegalnego posiadania i przechowywania wyrobów akcyzowych. Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. Grożą im kary od grzywny do 3 lat pozbawienia wolności. 

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Iławie. 
Sprawa ma charakter rozwojowy.


Data udostępnienia : 2015-07-03 14:22 | Data wytworzenia : 2015-07-03 14:22 | Data ostatniej modyfikacji : 2015-07-03 | Udostepnił : Łukasz Zięzio | Wytworzył : Ministerstwo Finansów | Wprowadził do BIP : Łukasz Zięzio