Urząd Kontroli Skarbowej w Rzeszowie

Milion papierosów i 162 kg krajanki zabezpieczonych - handlarze nielegalnym towarem zatrzymani

Drukuj
1 2 3

Milion papierosów i 162 kg krajanki zabezpieczonych - handlarze nielegalnym towarem zatrzymani 

Podczas wspólnych działań Kontroli Skarbowej oraz Policji zabezpieczonych zostało 162 kg nielegalnej krajanki tytoniowej oraz blisko milion sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny proceder naraził Skarb Państwa na straty w wysokości prawie miliona złotych.

Namierzone zostały miejsca konfekcjonowania i magazynowania nielegalnego tytoniu i papierosów. Magazyny znajdowały się w dwóch miejscowościach na terenie województwa śląskiego. Akcja przeprowadzona została w dwóch miejscach jednocześnie. W jednym z nich przechowywany był tytoń, który później krojono i przewożono do pakowania w innym magazynie.

W wyniku ww. akcji zatrzymano trzech mieszkańców Krakowa, w wieku od 33 do 37 lat. Zatrzymane osoby odpowiedzą za posiadanie i nabywanie wyrobów akcyzowych, bez oznaczenia ich znakami skarbowymi. Za nielegalny proceder i narażenie Skarbu Państwa na straty grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz kara grzywny.

Sprawa realizowana jest przez małopolską Kontrolę Skarbową oraz policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.


Data udostępnienia : 2015-03-16 12:28 | Data wytworzenia : 2015-03-16 12:28 | Data ostatniej modyfikacji : 2015-03-16 | Udostepnił : Łukasz Zięzio | Wytworzył : Ministerstwo Finansów | Wprowadził do BIP : Łukasz Zięzio