Urząd Kontroli Skarbowej w Rzeszowie

Luksusowe „podróbki” zarekwirowane

Drukuj
1 2 3

Wspólne działania Kontroli Skarbowej i Straży Granicznej doprowadziły do udaremnienia wprowadzenia na rynek podrobionych towarów znanych światowych marek o łącznej wartości 908 tys. zł oraz zapobiegły wyłudzeniu z budżetu państwa podatku VAT w wysokości ok. 114 tys. zł.
Pracownicy Kontroli Skarbowej wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, w okolicach przejścia granicznego w Kuźnicy, zatrzymali do kontroli drogowej obywatela Litwy, który przewoził zegarki znanych firm światowych o wartości rynkowej 890 tys. zł. Towar ten był przewożony na Łotwę w ramach WDT
.

W wyniku wstępnej weryfikacji, dokonanej przez pracowników Kontroli Skarbowej, okazało się, że zatrzymany towar to „podróbki". Podjęto dalsze czynności, w tym m.in. dokonano przeszukania w podmiocie gospodarczym, który sprzedał ten towar i wystawił faktury. W trakcie przeszukania ujawniono dodatkowo ponad 100 sztuk „podróbek" wód toaletowych znanych światowych mareko wartości rynkowej 18 tys. zł. Właścicielką tego towaru, okazała się pracownica firmy, która przyznała się do ich posiadania.

Ujawnienie ww. towarów w ramach WDT spowodowało, że Skarb Państwa nie stracił 114 tys. zł z tytułu zwrotu podatku VAT.

Do ujawnienia i zatrzymania nielegalnych towarów doszło w trakcie wspólnych działań Kontroli Skarbowej z innymi służbami, polegających na szczegółowej weryfikacji dokumentów eksportowych oraz dokumentów podróżnych występujących o zwrot VAT w procedurze TAX FREE.


Data udostępnienia : 2015-03-04 14:38 | Data wytworzenia : 2015-03-04 14:38 | Data ostatniej modyfikacji : 2015-03-04 | Udostepnił : Łukasz Zięzio | Wytworzył : Ministerstwo Finansów | Wprowadził do BIP : Łukasz Zięzio