Urząd Kontroli Skarbowej w Rzeszowie

94 tys. zł – to wartość zabezpieczonej kontrabandy.

Drukuj
1 2 3

94 tys. zł – to wartość zabezpieczonej kontrabandy.

Dzięki wspólnym działaniom Kontroli Skarbowej oraz Straży Granicznej ujawniono 7928 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

Do ujawnienia kontrabandy doszło w czwartek, 19 marca 2015 r., w godzinach wieczornych.

Najpierw skontrolowano dwa pojazdy prowadzone przez obywateli Ukrainy wjeżdżające na teren posesji, w nich ujawniono 257 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy ukryte pod pokrywą silnika i w kole zapasowym oraz w torbach we wnętrzu drugiego pojazdu, a następnie  dokonano przeszukania budynku mieszkalnego, przylegających do niego budynków gospodarczych oraz zaparkowanego samochodu osobowego.

Do ujawnienia kontrabandy doszło w czwartek, 19 marca 2015 r., w godzinach wieczornych. Pracownicy Kontroli Skarbowej oraz funkcjonariusze Straży Granicznej, w wyniku przeszukania pomieszczeń i zaparkowanego pojazdu ujawnili papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy:
- w budynku mieszkalnym, w przedsionku 158 paczek,
- w piwnicy budynku mieszkalnego 5893 paczki,
- w pomieszczeniu gospodarczym znajdującym się obok budynku mieszkalnego 830 paczek,
- w samochodzie osobowym zaparkowanym przy budynku mieszkalnym, należącym do właścicieli posesji 790 paczek.

Ze względu na możliwość popełnienia przestępstwa karno – skarbowego 7928 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy zostało zabezpieczonych do dalszego postępowania.


Data udostępnienia : 2015-03-24 15:00 | Data wytworzenia : 2015-03-24 15:00 | Data ostatniej modyfikacji : 2015-03-25 | Udostepnił : Łukasz Zięzio | Wytworzył : UKS Rzeszów | Wprowadził do BIP : Łukasz Zięzio