Urząd Kontroli Skarbowej w Rzeszowie

 • Inwestycje wirtualne, ale nie innowacyjne.

  Grecy stawiali gumowe drzewka oliwne, by obraz z satelity potwierdzał zakładanie gajów oliwnych dofinansowanych przez Unię, Hiszpanie dotowali pastwiska, które okazały się lasami. Również ustalenia Kontroli Skarbowej prowadzą do wniosków, że podnoszenie dochodów rolników poprzez państwowe wsparcie finansowe grup producenckich, bywa wykorzystywane przez białe kołnierzyki do przestępstw podatkowych. W sprawie zabezpieczono majątek podejrzanych o wartości blisko 100 mln. zł.

  Więcej
 • Prawomocny wyrok Sądu Okręgowego w Bydgoszczy ws. doradcy podatkowego.

  W dniu 24 kwietnia 2015 r. Sąd Okręgowy w Bydgoszczy IV Wydział Karny Odwoławczy wydał wyrok utrzymujący w mocy wyrok Sądu Rejonowego z dnia 26 listopada 2014 r., w którym oskarżonego doradcę podatkowego, uznano za winnego popełnienia czynu stanowiącego przestępstwo skarbowe z art.83§1 k.k.s. 

  Więcej
 • Nielegalna krajalnia tytoniu zlikwidowana

  Kontrola Skarbowa wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP oraz funkcjonariuszami olsztyńskiej Izby Celnej zlikwidowali, na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, nielegalną krajalnię tytoniu. Zatrzymano 5 osób.

  Więcej
 • Kolejna grupa przestępcza rozbita

  Kontrola Skarbowa we współpracy z CBŚP ujawniła kilkadziesiąt firm i osób, które świadomie i celowo prowadziły nielegalną działalność tworząc tzw. karuzelę podatkową. Wspólne działania doprowadziły do...
  Więcej
 • 12 osób zatrzymano za wyłudzanie podatku VAT

  12 osób zatrzymano za wyłudzanie podatku VAT

  W wyniku czynności prowadzonych przez Policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji, w których uczestniczyli pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej w Poznaniu, rozbito zorganizowaną grupę ...

  Więcej
 • Uderzenie w zorganizowaną przestępczość tytoniową

  Funkcjonariusz kontroli skarbowej w trakcie czynności służbowych

   W wyniku wspólnej akcji, wymierzonej przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej pracownicy Kontroli Skarbowej oraz funkcjonariusze CBŚP i KWP w Białymstoku przejęli ponad 18 ton suszu i 5 ton krajanki tytoniowej. Zarzuty usłyszało już 13 osób, wobec 12 zastosowano areszt tymczasowy.

  Więcej
 • Uczestniczymy w rządowym programie praktyk studenckich.

  Uczestniczymy w rządowym programie praktyk studenckich.

   

  Więcej
 • Zatrzymani oszuści handlujący nielegalnym olejem rzepakowym

  Współpraca Kontroli Skarbowej i CBŚP doprowadziła do zatrzymania kolejnych czterech osób wchodzących w skład grupy przestępczej handlującej olejem rzepakowym. Grupa zajmującą się wyłudzeniami podatku VAT spowodowała straty Skarbu Państwa w wysokości, co najmniej 156 mln.  

  Więcej
 • Zatrzymano oszustów handlujących oponami

  Aresztowania, zablokowanie kont bankowych i zabezpieczenie mienia – to rezultaty wykrycia oszustw w podatku VAT dokonywanych przez zorganizowaną grupę przestępczą handlującą oponami. 

  Więcej
 • WIELKI TEST O PODATKACH

  20 kwietnia 2015 r. (poniedziałek) o godz. 20:25 na antenie telewizji publicznej (TVP1) oraz on-line w internecie. Wielki Test o Podatkach. Fiskus od kuchni.

  Będzie to teleturniej na żywo, czas trwania testu: 90 min.

  Więcej
 • „Nie daj się zrobić w słupa” to główne przesłanie, jakie przyświecało spotkaniu zorganizowanemu w dniach 13-14 kwietnia 2015r. w IV Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie.

  Więcej
 • STOP oszustom paliwowym!

  Więcej
 • Kolejny raz współpraca Kontroli Skarbowej z Centralnym Biurem Śledczym Policji przyniosła wymierne efekty. Dzięki pomocy pracowników Kontroli Skarbowej funkcjonariusze CBŚP wykryli 7 ton BMK –płynnego substratu służącego do produkcji amfetaminy. 

  Więcej
 • STOP OSZUSTOM PALIWOWYM!

   

  Kontrola Skarbowa przy wsparciu Straży Granicznej, Służby Celnej, ITD, Policji, po raz kolejny, rozpoczęła wzmożone działania na byłych przejściach granicznych na zachodzie kraju oraz na przejściu Budzisko- Kalwaria w okolicach Suwałk.

  Więcej
 • 94 tys. zł – to wartość zabezpieczonej kontrabandy.

   

  Dzięki wspólnym działaniom Kontroli Skarbowej oraz Straży Granicznej ujawniono 7928 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

  Więcej
 • Milion papierosów i 162 kg krajanki zabezpieczonych - handlarze nielegalnym towarem zatrzymani 

  Podczas wspólnych działań Kontroli Skarbowej oraz Policji zabezpieczonych zostało 162 kg nielegalnej krajanki tytoniowej oraz blisko milion sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny proceder naraził Skarb Państwa na straty w wysokości prawie miliona złotych.

  Więcej
 • Kolejne zatrzymania - wyłudzenie podatku VAT na kwotę 52 mln zł

  W wyniku wspólnych działań Kontroli Skarbowej, Centralnego Biura Śledczego Policji i Prokuratury, podczas czynności prowadzonych w dniach 17 i 18 lutego 2015 r., zadano kolejny cios w działalność zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na terenie województw małopolskiego, mazowieckiego i śląskiego.

  Więcej
 • Zlikwidowano oczyszczalnię i rozlewnię skażonego alkoholu.

  3 marca, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej współpracując z Urzędem Kontroli Skarbowej w Rzeszowie oraz Izbą Celną w Przemyślu zatrzymali 50 letniego mężczyznę, podejrzanego o nielegalne rozlewanie alkoholu.  Do sprawy zabezpieczono 1758 litrów  skażonego alkoholu, narzędzia do jego rozlewania i odczynniki chemiczne służące do jego oczyszczania.

  Więcej
 • Luksusowe „podróbki” zarekwirowane

  Wspólne działania Kontroli Skarbowej i Straży Granicznej doprowadziły do udaremnienia wprowadzenia na rynek podrobionych towarów znanych światowych marek o łącznej wartości 908 tys. zł oraz zapobiegły wyłudzeniu z budżetu państwa podatku VAT w wysokości ok. 114 tys. zł.
  Pracownicy Kontroli Skarbowej wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, w okolicach przejścia granicznego w Kuźnicy, zatrzymali do kontroli drogowej obywatela Litwy, który przewoził zegarki znanych firm światowych o wartości rynkowej 890 tys. zł. Towar ten był przewożony na Łotwę w ramach WDT

  Więcej
 • Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z policjantami KWP, KMP we Wrocławiu i Kontrolą Skarbową, przy współdziałaniu z Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej, Służbą Celną i Strażą Graniczną rozbili międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym obrotem paliwami na ogromną na skalę.   

  Więcej
 • Kontrola Skarbowa na granicach sprawdza elektronikę

  Od 26 stycznia 2015r., trwają wspólne działania Kontroli Skarbowej, Straży Granicznej i Służby Celnej wymierzone w oszustów wyłudzających podatek VAT w handlu elektroniką. Tym razem uwaga służb skupi się na przejściach granicznych z krajami niebędącymi członkami Unii Europejskiej. 
   

  Więcej